Saturday, January 29, 2022

Omicron Update: 781 জন অমিক্ৰণত চিনাক্ত, বেছিভাগ দিল্লীত (238); দৈনিক COVID ৰ ক্ষেত্ৰত 44% বৃদ্ধি

Covid-19Omicron Update: 781 জন অমিক্ৰণত চিনাক্ত, বেছিভাগ দিল্লীত (238); দৈনিক COVID ৰ ক্ষেত্ৰত 44% বৃদ্ধি

Omicron Update: ভাৰতত বৰ্ওতমানলৈকে অমিক্ৰণৰ 781 টা কোভিডৰ নতুন ঘটনা পোৱা গৈছে।

নতুন দিল্লী: ভাৰতত অত্যন্ত ট্ৰেন্সমিচিবল কৰোনাভাইৰাছ প্ৰকাৰ অমাইক্ৰনৰ মুঠ গণনা 781 ত উপনীত হৈছে। নৱেম্বৰত দক্ষিণ আফ্ৰিকাত প্ৰথমবাৰৰ বাবে ধৰা পৰা উদ্বেগৰ প্ৰকাৰটো এতিয়া দেশৰ ২১ খন ৰাজ্যলৈ বিয়পি পৰিছে।
দিল্লীত 238 টা ঘটনাৰ সৈতে সৰ্বাধিক অমাইক্ৰন গণনা আছে, তাৰ পিছত মহাৰাষ্ট্ৰত 167 টা ঘটনা আছে।

ভাৰতত যোৱা 24 ঘণ্টাত মুঠ 9,195 টা নতুন কোভিড-19 টা পজিটিভ (COVID-19 positive) পোৱা গৈছে, যি কালিৰ 6,358 টা কেছতকৈ 44 শতাংশ অধিক। চৰকাৰে সমগ্ৰ দেশতে নিৰন্তৰ ভাৱে টিকাকৰণ অভিযান তৎপৰ কৰি আহিছে।

ভাৰতত 143 কোটিৰো অধিক ভেকছিন পালি প্ৰদান কৰা হৈছে, যি COVID-19ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলষ্টন বুলিব পাৰি।

আৰোগ্যৰ হাৰ (Recovery Rate) বৰ্তমান 98.40 শতাংশ, যিটো মাৰ্চ 2020-ৰ পিছত সৰ্বাধিক।

যোৱা 24 ঘণ্টাত কমেও 7,347 জন লোক আৰোগ্য হৈছে। আৰোগ্য হোৱা লোকৰ মুঠ সংখ্যা হৈছে 3,42,51,292 জন।

সক্ৰিয় ঘটনাবোৰ মুঠ ঘটনাৰ 1 শতাংশতকৈকম, বৰ্তমান 0.22 শতাংশ, মাৰ্চ 2020-ৰ পিছত সৰ্বনিম্ন।

সক্ৰিয় কোভিড পজিটিভ কেছ হৈছে 77,002। ০.৬৮ শতাংশৰ সাপ্তাহিক পজিটিভৰ হাৰ যোৱা ৪৫ দিনৰ বাবে ১ শতাংশতকৈ কম।

দৈনিক ০.৭৯ শতাংশৰ পজিটিভৰ হাৰ যোৱা ৮৬ দিনৰ বাবে ২ শতাংশতকৈ কম হৈছে।

বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই (World Health Organization – WHO) আজি কয় যে যোৱা সপ্তাহত বিশ্বব্যাপী কোভিড-19 কেছ ৰ সংখ্যা 11 শতাংশ বৃদ্ধি হোৱাৰ পিছত অমিক্ৰণৰ প্ৰকাৰৰ দ্বাৰা উদ্ভৱ হোৱা বিপদৰ সংখ্যাও অতি বেছি বুলি উল্লেখ কৰে।

বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই ইয়াৰ সাপ্তাহিক মহামাৰী বিজ্ঞানৰ আপডেটত কৈছিল, ওমাইক্ৰন কেইবাখনো দেশত দ্ৰুত ভাইৰাছ স্পাইকৰ আঁৰত আছে, যাৰ ভিতৰত আছে য’ত ই ইতিমধ্যে পূৰ্বৰ প্ৰভাৱশালী ডেল্টা প্ৰকাৰক অতিক্ৰম কৰিছে।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles