Tuesday, May 17, 2022

মধ্য প্ৰদেশৰ IAS Officer ‘The Kashmir Files’ সন্দৰ্ভত কৰা টুইটৰ ওপৰত জাননী | চাওক সবিশেষ

Entertainmentমধ্য প্ৰদেশৰ IAS Officer 'The Kashmir Files' সন্দৰ্ভত কৰা টুইটৰ ওপৰত জাননী | চাওক সবিশেষ

ভূপালঃ মধ্যপ্ৰদেশ চৰকাৰে শেহতীয়াকৈ মুক্তি পোৱা ছবি “দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ” ‘The Kashmir Files’ত বিতৰ্কিত টুইট পোষ্ট কৰা IAS Officer “Niyaj Khan” জাননী জাৰি কৰিব, ৰাজ্যৰ গৃহ মন্ত্ৰী নৰোত্তম মিশ্ৰাই বুধবাৰে কয়।

The Kashmir Files Review: The Kashmir Files opened, the bandage ripped off.  What do you see? - Movies News


এটা টুইটত, এমপি পাব্লিক ৱৰ্কছ ডিপাৰ্টমেণ্টৰ উপ-সচিব শ্ৰীযুত খানে যোৱা সপ্তাহত “দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ”ৰ নিৰ্মাতাসকলক ভাৰতত “কেইবাখনো ৰাজ্যত বৃহৎ সংখ্যক মুছলমানৰ হত্যা” সন্দৰ্ভত এখন চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছিল আৰু কৈছিল যে এই সংখ্যালঘু সম্প্ৰদায়ৰ সদস্যসকল “পোক-পতংগ নহয়, কিন্তু দেশৰ নাগৰিক”।

বুধবাৰে ইয়াত সাংবাদিকৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি শ্ৰীযুত মিশ্ৰাই কয়, “মই খানৰ টুইট দেখিছো। এইটো এটা গুৰুতৰ সমস্যা… তেওঁ (চৰকাৰী) বিষয়াসকলৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত লক্ষ্মণ ৰেখা (সীমা) অতিক্ৰম কৰি উলংঘা কৰিছে… ৰাজ্য চৰকাৰে তেওঁক কাৰণ দৰ্শোৱাৰ জাননী জাৰি কৰিব আৰু তেওঁৰ উত্তৰ বিচাৰিব।” শ্ৰীযুত খানে এইটোও কৈছিল যে তেওঁ “মুছলমানসকলৰ গণহত্যা”ৰ ওপৰত আলোকপাত কৰি এখন কিতাপ লিখিবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে যাতে ভাৰতীয়সকলৰ সন্মুখত “সংখ্যালঘুসকলৰ বেদনা আৰু কষ্ট” আনিবলৈ কোনোবাই “দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ”ৰ দৰে এখন চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰিব পাৰে।

পিছত, কাশ্মীৰী পণ্ডিতসকলৰ সন্তানৰ শিক্ষা আৰু কাশ্মীৰত তেওঁলোকৰ বাবে ঘৰ নিৰ্মাণৰ বাবে চলচ্চিত্ৰখনৰ পৰা সকলো উপাৰ্জন স্থানান্তৰ কৰিবলৈ “দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ” প্ৰযোজকক আহ্বান জনাইছিল।

তেওঁৰ টুইটবোৰ ভাইৰেল হোৱাৰ পিছত, চলচ্চিত্ৰখনৰ পৰিচালক বিবেক অগ্নিহোত্ৰীয়ে “ধাৰণা বিনিময়”ৰ বাবে শ্ৰীযুত খানৰ সৈতে এপইণ্টমেণ্ট বিচাৰিছিল।

পিছত, ৰাজ্যৰ চিকিৎসা শিক্ষা মন্ত্ৰী চাৰাঙে কৈছিল যে তেওঁ খানৰ বিৰুদ্ধে কৰ্মচাৰী বিভাগলৈ এখন পত্ৰ লিখিবলৈ গৈ আছে, আইএএছ বিষয়াজনে “ফিৰকাপাৰাষ্টি” (সাম্প্ৰদায়িকতা)ৰ বিষয়ে কথা পাতি আছে বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰে।

জি ষ্টুডিঅ’ৰ দ্বাৰা প্ৰযোজিত “দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ”ত পাকিস্তান সমৰ্থিত সন্ত্ৰাসবাদীৰ দ্বাৰা সম্প্ৰদায়ৰ লোকসকলক প্ৰণালীবদ্ধভাৱে হত্যা কৰাৰ পিছত কাশ্মীৰৰ পৰা কাশ্মীৰী হিন্দুসকলৰ প্ৰস্থানৰ ছবি দেখুওৱা হৈছে।

১১ মাৰ্চত মুক্তি লাভ কৰা ছবিখনে ৰাজনৈতিক দলসমূহৰ মাজত এক বিতৰ্কৰ সৃষ্টি কৰিছে। মধ্য প্ৰদেশ আৰু গুজৰাটকে ধৰি কেইবাখনো বিজেপি শাসিত ৰাজ্যই ছবিখনক মনোৰঞ্জন কৰৰ পৰা ৰেহাই দিছে।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles