Saturday, January 29, 2022

Ganga Expressway: মায়াৱতীয়ে এছপি-বিজেপি-কংগ্ৰেছৰ বিৰুদ্ধে গংগা এক্সপ্ৰেছৱেৰ ওপৰত নিৰ্মাণত বাধা দিয়াৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে

PoliticsGanga Expressway: মায়াৱতীয়ে এছপি-বিজেপি-কংগ্ৰেছৰ বিৰুদ্ধে গংগা এক্সপ্ৰেছৱেৰ ওপৰত নিৰ্মাণত বাধা দিয়াৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে

Ganga Expressway, UP Election: বহুজন সমাজ পাৰ্টিৰ (BSP) সভাপতি মায়াৱতী (BSP Chief)য়ে শনিবাৰে কংগ্ৰেছ, ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টি (BJP) আৰু সমাজবাদী পাৰ্টি (SP)ৰ বিৰুদ্ধে তেওঁলোকৰ চৰকাৰৰ সময়ত Noidaৰ পৰা বালিয়ালৈ আঠ লেনৰ গংগা এক্সপ্ৰেছৱে ( Ganga Expressway ) নিৰ্মাণত বাধা দিয়াৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে আৰু ৰাইজক এই স্বাৰ্থপৰ ৰাজনীতিৰ পৰা সাৱধান হ’বলৈ আহ্বান জনায়।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Modi) শ্বাহজাহানপুৰত ৫৯৬ কিলোমিটাৰ দীঘল গংগা এক্সপ্ৰেছৱে (গংগা এক্সপ্ৰেছৱে)ৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰাৰ কেইঘণ্টামানৰ পিছতে বিএছপি প্ৰধান মায়াৱতীয়ে (BSP Chief Mayawati) এক টুইটযোগে প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰে৷ তেওঁ লিখিছে, “বিএছপি চৰকাৰে নয়ডাৰ পৰা বালিয়ালৈ ৮ লেনৰ গংগা এক্সপ্ৰেছৱেৰ জৰিয়তে দিল্লীক পোনপটীয়াকৈ পূৰ্বাঞ্চলৰ সৈতে সংযোগ কৰিছে আৰু লগতে বানপানীৰ লগতে দৰিদ্ৰতা অঞ্চলত দৰিদ্ৰতা ওলায়৷ প্ৰব্ৰজন আৰু নিবনুৱা আদিৰ সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰোঁতে, কংগ্ৰেছ, বি.জে.পি. আৰু এছ.পি সকলোৱে দৃঢ়তাৰে থিয় হৈ ইয়াৰ বিৰোধিতা কৰিছিল।”

তেওঁ লিখিছে, “এছপিৰ পাঁচ বছৰ আৰু বৰ্তমান উত্তৰ প্ৰদেশত বিজেপিৰ দ্বৈত ইঞ্জিন চৰকাৰৰ পিছত, বিধানসভা নিৰ্বাচন ওচৰ চাপি অহাৰ লগে লগে গংগা এক্সপ্ৰেছৱেক টুকুৰা টুকুৰা কৰি এতিয়া আধাৰশিলা স্থাপন কৰা হৈছে। এনে স্বাৰ্থপৰ ৰাজনীতিয়ে কিমান দিনলৈ মানুহক প্ৰতাৰণা কৰিব? নিৰ্বাচনত ৰাজহুৱা সাৱধানতা অপৰিহাৰ্য।”

ইয়াৰ পূৰ্বে আন এটা টুইটত মায়াৱতীয়ে কৈছিল, “বিএছপিয়ে দৰিদ্ৰ পৰিশ্ৰমী লোকসকলৰ দুখ-কষ্ট বুজি পায়, সেয়েহে ই পুঁজিপতিৰ ধনত উন্নয়নৰ পৰিৱৰ্তে দেশৰ ৰাজধানীত উন্নয়ন বিচাৰে যাতে সাধাৰণ মানুহ আৰু দেশ উপকৃত হ’ব পাৰে।”

এক শৃংখলাবদ্ধ টুইটযোগে তেওঁ কয়, “বেংকৰ ব্যক্তিগতকৰণৰ বিৰুদ্ধে ৯ লাখ বেংক কৰ্মচাৰীয়ে ১৬-১৭ ডিচেম্বৰত দুদিনীয়া দেশজুৰি কৰা ধৰ্মঘট কৃষক আন্দোলনৰ দৰেই যুঁজাৰু আৰু অনুপ্ৰেৰণাদায়ক। সকলোৱে তেওঁলোকৰ অধিকাৰৰ বাবে সংগ্ৰাম কৰিব লাগিব। চৰকাৰে বেংকৰ ব্যক্তিগতকৰণৰ বিষয়ে পুনৰ বিবেচনা কৰিব, বিএছপিৰ দাবী।”

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles