Tuesday, May 17, 2022

Free Twitter শেষ হব নেকি? Elon Musk এ কলে Twitter আৰু Free ত নচলে, কিন্তু কাৰ বাবে Free, জানক সবিশেষ

BusinessFree Twitter শেষ হব নেকি? Elon Musk এ কলে Twitter আৰু Free ত নচলে, কিন্তু কাৰ বাবে Free, জানক সবিশেষ

Elon Musk এ তেওঁৰ অধীনত টুইটাৰ কেনেকুৱা হ’ব তাৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ ইঙ্গিত বাদ দিছে কিয়নো তেওঁ টুইটাৰক পেৱাল ছচিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মৰ (paywall social media platform) দৰে কিবা বনোৱাৰ পৰিকল্পনা প্ৰকাশ কৰিছিল।

অৱশ্যে, তেওঁ স্পষ্ট কৰি দিয়ে যে “নৈমিত্তিক ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ” (“casual users”) বাবে টুইটাৰ সদায় বিনামূলীয়া হ’ব, কিন্তু বাণিজ্যিক আৰু চৰকাৰী ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ ওপৰত সামান্য ব্যয় আৰোপ কৰা হ’ব পাৰে। “Ultimately, the downfall of the Freemasons was giving away their stonecutting services for nothing,” মাস্কে টুইটাৰৰ বাবে মাচুল প্ৰৱৰ্তন কৰাৰ বাবে চৌহদ তৈয়াৰ কৰি টুইট কৰিছিল।

টুইটাৰ মাচুল-আধাৰিত সদস্যতাৰ (fee-based subscription) ধাৰণাটোত সম্পূৰ্ণ নতুন নহ’ব আৰু টুইটাৰ ব্লু (Twitter Blue) হৈছে একে ধৰণৰ ধাৰণা, যি টুইটাৰৰ আটাইতকৈ নিষ্ঠাৱান গ্ৰাহকসকলক এক সৰু মাহিলী সদস্যতা মাচুলৰ বাবে প্ৰিমিয়াম সুবিধা আৰু App Customization একচেটিয়া প্ৰৱেশাধিকাৰ প্ৰদান কৰে। টুইটাৰ ব্লু আমেৰিকা যুক্তৰাজ্য, কানাডা, অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু নিউজিলেণ্ডৰ আইঅএছ, এণ্ড্ৰইড আৰু ৱেবৰ বাবে টুইটাৰত উপলব্ধ।

যদিও টুইটাৰ ব্লুয়ে ইয়াৰ পৰিশোধ কৰা গ্ৰাহকসকলক একচেটিয়া সুবিধা প্ৰদান কৰে, মাস্কে যিটো ইংগিত দিয়ে সেয়া হ’ল বাণিজ্যিক আৰু চৰকাৰী ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে মৌলিক প্লেটফৰ্ম মাচুল-আধাৰিত ব্যৱহাৰ কৰা। যিহেতু তেওঁ এটা ‘হয়তো’ যোগ দিছে, এয়া স্পষ্ট যে মাস্কে নিজেই ধাৰণাটো সম্ভাৱনাৰ স্থিতিত ৰাখিছে আৰু তেওঁৰ টুইটটো হৈছে পানী পৰীক্ষা কৰা।

ইলন মাস্ক (Elon Musk)ৰ ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰত টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ চুক্তিৰ পিছত, ছ’চিয়েল মিডিয়া দৈত্যটোৰ ভৱিষ্যত অনিশ্চয়তাত আৱদ্ধ হৈ আছে। কিছুমান প্ৰতিবেদনে ইংগিত দিছে যে ইলন মাস্কে তিনি বছৰৰ পিছত টুইটাৰপুনৰ ৰাইজৰ ওচৰলৈ লৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।

এফালে, মাস্কে বিনামূলীয়া টুইটাৰ সমাপ্ত কৰিব বিচাৰিছে যেন লাগিছে, কিন্তু আনফালে, তেওঁ টুইটাৰৰ প্ৰসাৰ ‘বিশেষ’ দৰ্শকৰ বাহিৰত সম্প্ৰসাৰিত কৰিব বিচাৰে। এফালে, মাস্কে বিনামূলীয়া টুইটাৰ সমাপ্ত কৰিব বিচাৰিছে যেন লাগিছে, কিন্তু আনফালে, তেওঁ টুইটাৰৰ প্ৰসাৰ ‘বিশেষ’ দৰ্শকৰ বাহিৰত সম্প্ৰসাৰিত কৰিব বিচাৰে।

“এই মুহূৰ্তত এইটো এক প্ৰকাৰৰ স্থান। মই বিচাৰো যে দেশৰ বহুত ডাঙৰ শতাংশ ইয়াত থাকিব, আলোচনাত লিপ্ত হওক,” নিউয়ৰ্কৰ বাৰ্ষিক মেট গালাত মাস্কে প্ৰতিবেদন দিছিল। মাস্কে কৈছিল যে তেওঁ টুইটাৰক “যিমান সম্ভৱ বহলভাৱে অন্তৰ্ভুক্ত কৰাটো বিচাৰে, য’ত আদৰ্শভাৱে আমেৰিকাৰ বেছিভাগ অংশই ইয়াত আছে আৰু কথা পাতি আছে,” আৰু যিমান সম্ভৱ বিশ্বাসী হ’ব।

Also check latest news below –

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles