Tuesday, May 17, 2022

Chhavi Mittal এতিয়া কৰ্কট ৰোগমুক্ত! অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে দীঘলীয়া অস্ত্ৰোপচাৰৰ পিছত কি লিখিছিল চাওক

Covid-19Chhavi Mittal এতিয়া কৰ্কট ৰোগমুক্ত! অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে দীঘলীয়া অস্ত্ৰোপচাৰৰ পিছত কি লিখিছিল চাওক

ছভি মিত্তালে (Chhavi Mittal) অলপতে তেওঁৰ অনুৰাগী আৰু অনুৰাগীসকলক হতবাক কৰিছিল যেতিয়া তেওঁ জনাই কৰিছিল যে তেওঁ স্তনৰ কৰ্কট ৰোগত আক্ৰান্ত হৈছে। তেতিয়াৰ পৰাই, অনুৰাগী আৰু বন্ধুবৰ্গই তাইৰ দ্ৰুত আৰোগ্যৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰি আহিছে। আজি, 26 এপ্ৰিলত, ছৱীয়ে তাইৰ অনুৰাগীসকলক ভাল খবৰ দিছিল।

ছয় ঘণ্টা দীঘলীয়া অস্ত্ৰোপচাৰৰ পিছত তাই এতিয়া কৰ্কট ৰোগমুক্ত। SIT অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে সামাজিক মাধ্যমত তাইৰ পুনৰুদ্ধাৰৰ পথবৰ্ণনা কৰি এটা আৱেগিক টোকা লিখিছিল। তাই চিকিৎসালয়ৰ পৰা নিজৰ এখন ফটোও শ্বেয়াৰ কৰিছিল।

ছভি মিত্তালে ১৬ এপ্ৰিলত তাইৰ স্তন কৰ্কট ৰোগ নিৰ্ণয়ৰ বিষয়ে মুকলি কৰিছিল। তেতিয়াৰ পৰাই, অনুৰাগী আৰু চেলিব্ৰেটীসকলে তাইৰ আশু আৰোগ্য কামনা কৰি আহিছে। এনেকুৱা লাগিছে যেন তেওঁলোকৰ প্ৰাৰ্থনাৰ উত্তৰ দিয়া হৈছে কিয়নো ছৱী এতিয়া কৰ্কট ৰোগমুক্ত। তাই তাইৰ অফিচিয়েল ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টত তাইৰ চিকিৎসালয়ৰ বিচনাত পৰি থকা এখন ফটো পোষ্ট কৰিবলৈ লৈছিল। ইয়াৰ সৈতে তাই লিখিছিল, “যেতিয়া এনাস্থেচিঅ’লজিষ্টে মোক চকু বন্ধ কৰিবলৈ আৰু কিবা ভাল কথা ভাবিবলৈ কৈছিল, মই মোৰ ধুনীয়া স্তনবোৰ সম্পূৰ্ণস্বাস্থ্যকৰ বুলি কল্পনা কৰিছিলো আৰু তাৰ পিছত মই তললৈ গৈছিলো। পৰৱৰ্তী কথাটো মই জানো, মই কৰ্কট ৰোগমুক্ত হৈ সাৰ পাইছিলো!”

ছৱীয়ে আগলৈ কৈছিল, “অস্ত্ৰোপচাৰটো 6 ঘণ্টা ধৰি চলিছিল, একাধিক প্ৰক্ৰিয়া সম্পন্ন হৈছিল, আৰু ই আৰোগ্য হোৱাৰ এক দীঘলীয়া পথ, কিন্তু ডাঙৰ কথাটো হ’ল।” এইটো এতিয়া কেৱল উন্নত হ’বলৈ গৈ আছে। আটাইতকৈ বেয়া টো শেষ হৈছে। আপোনাৰ প্ৰাৰ্থনা মোৰ মুৰত আছিল আৰু মোক এতিয়া সেইবোৰৰ আৰু অধিক প্ৰয়োজন, মই যথেষ্ট বিষত আছোঁ। বেদনা, যিটোৱে মোক মোৰ মুখত হাঁহি এটা মাৰি জিকা বিশাল যুঁজৰ কথা মনত পেলাই দিয়ে। মই আপোনাক ৰক্তক্ষয়ী বিৱৰণবোৰ এৰি দিম, কিন্তু ইয়াৰ জৰিয়তে মোৰ সৈতে লাগি থকাৰ বাবে আপোনালোকক ধন্যবাদ। আপোনাৰ বাৰ্তাবোৰে মোৰ চকুত চকুপানী কঢ়িয়াই আনিছিল। এতিয়াও প্ৰাৰ্থনা বন্ধ নকৰিব।”

তাই তাইৰ পোষ্টটো শেষ কৰি কৈছিল, “আৰু শেষত কিন্তু আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ। মই মোৰ সঙ্গীৰ উন্মাদ, সমানে শক্তিশালী, সমানে উন্মাদ, স্থিতিস্থাপক, সাহসী, ধৈৰ্য্যশীল, যত্নশীল, মৰমীয়াল @mohithussein আপোনাৰ চকুত আকৌ কেতিয়াও চকুপানী চাব নিবিচাৰো! #cancerfree (sic)।

ছভি মিত্তালে বহুতো টিভি অনুষ্ঠানত কাম কৰিছে য’ত আছে টিন বহুৰানিয়ান, নাগিন, তুমহাৰী দিশা, বিৰাসাত, কৃষ্ণদাসী আৰু এক চুতকী আছমান, অন্যান্য। তেওঁ আৰু তেওঁৰ স্বামী মোহিত হুছেইন হৈছে ডিজিটেল প্ৰযোজনা প্ৰতিষ্ঠান ছিটি আইডিয়াছ ট্ৰেণ্ডিং (এছআইটি)ৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles