Saturday, January 29, 2022

Bulli Bai app ৰ Creator ক অসমত গ্ৰেপ্তাৰ, জানক সবিশেষ

Covid-19Bulli Bai app ৰ Creator ক অসমত গ্ৰেপ্তাৰ, জানক সবিশেষ

কেনেকৈ ‘বুলি বাই’ এপৰ সৃষ্টিকৰ্তাক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল: অসম আৰক্ষীয়ে বিৱৰণ ভাগ বতৰা কৰিছে
বিশিষ্ট মুছলমান মহিলাসকলক ‘বুলি বাই’ এপত নিলাম কৰা হৈছিল (প্ৰতিনিধিত্বমূলক)

Guwahati: ‘Bulli Bai app’ কেছৰ লগত জড়িত সেই এপটিৰ সৃষ্টিকৰ্তা (Creator) ২১ বছৰীয়া নীৰজ বিষ্ণোইক আজি অসমৰ যোৰহাট জিলাৰ পৰা দিল্লী আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰে। আৰক্ষীয়ে উত্তৰ-পূবৰ ৰাজ্যখনত কেনেকৈ অভিযানটো সংঘটিত হৈছিল তাৰ বিৱৰণ ভাগ বতৰা কৰিছিল যাৰ ফলত অৱশেষত বিশিষ্ট মুছলমান মহিলাসকলক অনলাইনত “নিলাম” কৰা ব্যক্তিজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল।
দ্বিতীয় বৰ্ষৰ অভিযান্ত্ৰিক বিদ্যাৰ্থীজনৰ বাসগৃহত অভিযানচলাই আৰক্ষীয়ে সেই ডিভাইচটো উদ্ধাৰ কৰে য’ত এপটো সৃষ্টি কৰা বুলি অভিযোগ কৰা হৈছে, বিষয়াসকলে জনায়।

সংবাদিকৰ সৈতে কথা পাতি অভিযান্ত্ৰিক বিদ্যাৰ্থীগৰাকীৰ দেউতাক দশৰথ বিষ্ণোই নীৰজক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ আৰক্ষীয়ে অহা ৰাতি কি ঘটিছিল সেই বিষয়ে বৰ্ণনা কৰে। “যোৱা নিশা প্ৰায় ১১:১৫ বজাত তেওঁলোকে আহি কৈছিল যে তেওঁলোক দিল্লী আৰক্ষীৰ আৰু সুধিছিল যে এইটো নীৰজৰ বাসগৃহ নেকি। তেওঁলোকে তেতিয়া মোক গেটখন খুলি নীৰজক ফোন কৰিবলৈ কৈছিল। মই কৈছিলো যে তেওঁ শুই আছে। কিন্তু তেওঁলোকে জোৰ দিছিল যে মই তেওঁক জগাই তুলিছিলোঁ আৰু তেওঁৰ লেপটপটো আনিছিলো। নীৰজে তেওঁৰ দশম শ্ৰেণীত ৮৬ শতাংশ নম্বৰৰ সৈতে প্ৰথম স্থান ত আছিল। তেওঁ ঘৰত আছিল আৰু সদায় তেওঁৰ লেপটপত অনলাইন থাকে। তেওঁ আৰক্ষীক কৈছিল যে তেওঁ একো কৰা নাই,” তেওঁ কৈছিল।

এইটো গোচৰটোৰ চতুৰ্থ গ্ৰেপ্তাৰ যিয়ে বিশিষ্ট মহিলা সাংবাদিক, উকীল আৰু কৰ্মী – সকলো মুছলমান আৰু সামাজিক আৰু ৰাজনৈতিক বিষয়ত সোচ্চাৰ বুলি জনা জাত – লক্ষ্য কৰি লোৱাৰ পিছত হুলস্থূলৰ সৃষ্টি কৰিছিল। ঘৃণনীয় “নিলাম”ৰ অংশ হিচাপে লক্ষ্যবোৰৰ চিকিৎসকৰ ফটো, বয়সৰ গোটবোৰ, ছ’চিয়েল মিডিয়া নেটৱৰ্কত লগোৱা হৈছিল।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles