Saturday, January 29, 2022

Bachpan Ka Pyar ৰ সহদেৱ দিৰ্ডোৰ মটৰ চাইকেল দুৰ্ঘটনা, বৰ্তমান জ্ঞান ঘুৰাই পাইছে বুলি গম পোৱা গৈছে

EntertainmentBachpan Ka Pyar ৰ সহদেৱ দিৰ্ডোৰ মটৰ চাইকেল দুৰ্ঘটনা, বৰ্তমান জ্ঞান ঘুৰাই পাইছে বুলি গম পোৱা গৈছে

ছত্তীশগড়ৰ ১০ বছৰীয়া ইণ্টাৰনেট সংবেদন সহদেৱ দিৰ্ডো (Sahdev Dirdo)ৰ দুৰ্ঘটনাৰ পিছত জ্ঞান ঘূৰাই পাইছে বুলি ৰেপাৰ কিং খ্যাত বাদশ্বাহে টুইটাৰত বাতৰিটো শ্বেয়াৰ কৰিছিল।

“সহদেৱ এতিয়া ভাল আৰু জ্ঞান ঘূৰাই পাইছে। এজন ভাল নিউৰোচাৰ্জনক দেখুৱাবলৈ ৰায়পুৰলৈ যাব। আপোনাৰ প্ৰাৰ্থনাৰ বাবে ধন্যবাদ,” তেওঁ লিখিছিল।

মঙলবাৰে বাদশ্বাহে অনুৰাগীসকলক দুৰ্ঘটনাৰ সৈতে সহদেৱৰ সাক্ষাতৰ বিষয়ে অৱগত কৰি লিখিছিল, “সহদেৱৰ পৰিয়াল আৰু বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে যোগাযোগ কৰি। তেওঁ অচেতন হৈ আছে, চিকিৎসালয়লৈ যাওঁতে। মই তেওঁৰ বাবে আছোঁ। আপোনাৰ প্ৰাৰ্থনাৰ প্ৰয়োজন।”

তেওঁৰ বচপন কা প্যাৰ ভিডিঅ’ অনলাইনত ভাইৰেল হোৱাৰ পিছত খ্যাতি অৰ্জন কৰা সহদেৱে পিলিয়নত চলাই থকা মটৰচাইকেলখন পিছলি যোৱাৰ পিছত মূৰত গুৰুতৰ আঘাত পাইছিল। তেওঁ হেলমেট পিন্ধি নাছিল। ছত্তীশগড়ৰ চুকমা জিলাত মঙলবাৰে সন্ধিয়া দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হৈছিল।

সুকমাৰ আৰক্ষী অধীক্ষক সুনীল শৰ্মাই পিটিআইক জনোৱা মতে, সাহদেৱক ততাতৈয়াকৈ জিলা চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হয় আৰু পিছত জগদলপুৰ চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰিত কৰা হয়। দুৰ্ঘটনাটোৰ বিষয়ে সতৰ্ক হৈ তেওঁ আৰু চুকমা সংগ্ৰাহক বিনীত নন্দনৱাৰে জিলা চিকিৎসালয়পৰিদৰ্শন কৰে আৰু লৰা অৱস্থাৰ বিষয়ে সোধা-পোছা কৰে।

পিটিআইৰ দ্বাৰা প্ৰাপ্ত এক চৰকাৰী বিবৃতি অনুসৰি, ছত্তীশগড়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভূপেশ বাঘেলে নন্দনৱাৰক সহদেৱক অতি সোনকালে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ চিকিৎসা সাহায্য প্ৰদান কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে।

সহদেৱে বচপন কা প্যাৰৰ সম্পূৰ্ণ দৈৰ্ঘ্যৰ ৰিমিক্স সংস্কৰণৰ বাবে বাদশ্বাহ আৰু আস্থা গিলৰ সৈতে সহযোগিতা কৰিছিল। তেওঁ ইণ্ডিয়ান আইডল ১২ ত এজন বিশেষ অতিথি হিচাপেওলাইছিল আৰু আদিত্য নাৰায়ণ, অনু মালিক, চনু কক্কৰ আৰু প্ৰতিযোগীসকলৰ সৈতে নৃত্য কৰিছিল।

বিশাল দাদলানীয়ে ইনষ্টাগ্ৰামত শ্বেয়াৰ কৰা এটা ভিডিঅ’ত সমালোচনাৰ বিৰুদ্ধে সহদেৱক ৰক্ষা কৰিছিল। “যোৱা কেইদিনমানৰ পৰা, মই বহুতো ভিডিঅ’ দেখিছোঁ যিবোৰ ‘এই শিশুটো অধিক বিখ্যাত হ’ব লাগিছিল, সি কিমান ভাল গান গায়। সেই বচপন কা প্যার কেন এত খ্যাতি পাচ্ছে লৰা?’ মই ক’ব বিচাৰো যে তেওঁলোক দুয়োশিশু। সেইবোৰতুলনা কৰাটো প্ৰয়োজনীয় নেকি? এজনে খুব ভাল গান গাইব পাৰে, আনটো কম। কিন্তু এজনৰ গানটো সঁচাকৈয়ে জনপ্ৰিয় হৈ পৰিছিল। ইয়াৰ অৰ্থ এইটো নেকি যে আমি এজন ল’ৰাক আনজনক ওপৰলৈ টানি নিবলৈ তললৈ ৰাখিব লাগিব?” তেওঁ ক্লিপটোত কৈছিল।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles