Tuesday, May 17, 2022

অসমত বিহুৰ পিছত দৈনিক কোভিড ৰ ক্ষেত্ৰত আটাইতকৈ বেছি দেখা দিছে

Covid-19অসমত বিহুৰ পিছত দৈনিক কোভিড ৰ ক্ষেত্ৰত আটাইতকৈ বেছি দেখা দিছে

গুৱাহাটীঃ অসমে সোমবাৰে ৬,৯৮২ টা সতেজ কৰোনাভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ সৈতে মহামাৰীৰ আৰম্ভণিৰ পৰা দেখা আটাইতকৈ তীক্ষ্ণ এদিনীয়া স্পাইক পঞ্জীয়ন কৰিছে।


অসম চৰকাৰৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, বৃহস্পতিবাৰে, তথা মাঘ বিহু উৎসৱৰ এদিন আগতে দৈনিক Covid Negative Rate ৭.৮৭ শতাংশ আছিল যদিও সোমবাৰে নিশা ১০.৭৫ শতাংশলৈ বৃদ্ধি পাইছিল আৰু ১ জানুৱাৰীত মাত্ৰ ০.৭৭ শতাংশ আছিল। এই সময়ছোৱাত এঘাৰজন লোকৰ মৃত্যু হৈছিল, যি হৈছে ছয় মাহত দৈনিক মৃত্যুৰ আটাইতকৈ তীব্ৰ বৃদ্ধি।

ঘটনাবোৰ এদিনত ১৫৮ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে।

ৰাজ্যখনত Active Covid case ১ জানুৱাৰীত ৯১৮ আছিল আৰু বৃহস্পতিবাৰে ই ১৩,৭৮৫ লৈ বৃদ্ধি পাইছিল আৰু সোমবাৰে নিশা ২৩,৯৪৮ লৈ বৃদ্ধি পাইছিল।

গুৱাহাটীত 1,491 টা সংক্ৰমণৰ সৈতে দৈনিক নতুন কেছ বাঢ়ি যোৱা দেখা গৈছে।.

যোৱা দুসপ্তাহত, অসমত 25,000 ৰো অধিক নতুন ঘটনা দেখা গৈছে। কামৰূপ, ডিব্ৰুগড়, কাছাৰ, যোৰহাট, আৰু তিনিচুকীয়া ত হৈছে ছয়খন ৰাজ্য যত যোৱা 10 দিনত কোভিডৰ বৃদ্ধি দেখা পোৱা গৈছে।

ভাৰতত ৭ জানুৱাৰীৰ পৰা অমাইক্ৰনৰ প্ৰকাৰ এক অভূতপূৰ্ব স্পাইকত ১ লাখতকৈও অধিক ঘটনা পোৱা গৈছে। আজি পূৱা , স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ মতে 2.58 লাখ নতুন সংক্ৰমণ দেখা গৈছে।

ডাঙৰ চহৰবোৰত বৃদ্ধি আটাইতকৈ লক্ষণীয়। মহাৰাষ্ট্ৰ, কৰ্ণাটক আৰু তামিলনাডুৰ ভিতৰত অন্যান্য ৰাজ্যসমূহে আটাইতকৈ ডাঙৰ বৃদ্ধিৰ প্ৰতিবেদন দি আহিছে।

সমগ্ৰ দেশতে, অসমকে ধৰি বহুতো ৰাজ্যই নতুনকৈ নিয়ন্ত্ৰণ আৰোপ কৰিবলৈ বাধ্য হৈছে।

যোৱা সপ্তাহত মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কোভিড পৰিস্থিতি সন্দৰ্ভত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ সৈতে এক বৈঠকত অংশ গ্ৰহণ কৰিছিল।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles